MINIMALISTINĖS VESTUVĖS

Jau kurį laiką domiuosi minimalistiniu gyvenimo būdo stiliumi. Pasirodo – tai puikiai pritaikoma vestuvių šventei! Štai kelios idėjos:

1. Planuojant ir organizuojant rinkitės originalumą ir savitumą, kitaip sakant – tai, kas žavi Jus! Atsisakant šabloninių puošybos ir šventės elementų, sumažinsite išlaidas, išryškės savitas stilius.

2. Minimalizmas nėra prastumas ir pigumas. Rinkitės kokybę atsisakant kiekybės. Taip išlaikysite gerą skonį ir originalumą.

3. Venkite vienkartinių ar pigių daiktų, aksesuarų, kuriuos naudosite tik kartą ir trumpai. Daugiau dėmesio skirkite prasmei, išliekamajai vertei:

• Plastikiniai puodeliai, lėkštės, stiklinės užgožia šventės rafinuotumą. Patikėkite, įdėję visai nedaug pastangų ir pasiruošimo, gamtoje galite naudoti porcelianinius, keramikinius, stiklinius indus, atsigabenę supakuotus pintinėje ar krepšyje kartu su medvilninėmis ar lininėmis servetėlėmis. Jei tinkamų indų neturite ar jų nepakanka – galite išsinuomoti, o gal net pasiskolinti.

• Paprašykite svečių dovanų nepakuoti. Kad ir kaip gražiai ir išradingai tai atrodo, pakuotė greitai iškeliauja į šiukšlių dėžę ir nesukuria išliekamosios vertės. Tiesiog numatykite vietą, kurioje šventės svečiai paliks jums skirtą dovaną. Taip išvengsite blaškymosi sveikinimų metu, nekils klausimų, kur dėti, kam perduoti.

• Jei į povestuvinę kelionę išvykstate iškart po šventės, praneškite apie tai svečiams, įspėkite, kad neneštų greitai gendančių, vystančių dovanų. Paskirkite indą ar dėžutę, į kurią svečiai dės “gėlių pinigus”. Taip visi prisidėsite prie labdaringo tikslo. Atslūgus šventinei nuotaikai, už surinktus pinigus nupirkite dovaną tam, kam jos labai reikia: šunų prieglaudai, sunkiai gyvenančiam kaimynui, vaikui. Taip vėl sukursite šventę ne tik savo, bet ir kitų širdyse. Naujos šeimos gyvenimas simboliškai prasidės geru darbu.

• Gerai apgalvokite, ar jūs norite išlaidauti dideliems stalo papuošimams, puokštėms, balionams, konfeti, rūkstantiems ir degantiems vienkartiniams papuošimams. Jaunavedžių meilė ir džiaugsmas – gražiausi šventės papuošimai. Pasinaudokite jus supančios gamtos grožiu ir susiraskite fotografą, kuris įamžins jus tokius, kokie esate – natūraliai gražūs ir originalūs.

Tai tik kelios mintys šia tema. Galbūt jūs planuojate, o gal jau įgyvendinote minimalistinio stiliaus šventę? Pasidalinkite savo atradimais!